search

Panel mech płaski

339,00 zł
Brutto

Panel mech płaski o wymiarach 50cm x 50cm w kolorze jasnym.

Kolor mchu uzyskuje się za pomocą naturalnych, organicznych barwników. Kolorystyka mchu nie jest jednorodna, ponieważ produkt jest w 100% naturalny i w różny sposób pochłania barwnik.

Kolor
Waga
Gwarancja
Grubość warstwy mchu
Wymiar panelu
Materiał bazowy
Zwrot
Ilość

SPECYFIKACJA

Dekoracyjne panele zostały ręcznie wykonane przez naszych florystów z wodoodpornej płyty MDF (gr. 5mm) z zamocowanym do niej mchem. Grubość panelu z mchem płaskim ok. 0,5-2cm.

Każdy rodzaj mchu dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych:
- jasna zieleń
- ciemna zieleń

Kolor mchu uzyskuje się za pomocą naturalnych, organicznych barwników. Kolorystyka mchu nie jest jednorodna, ponieważ produkt jest w 100% naturalny i w różny sposób pochłania barwnik.

Obrzeża gotowych paneli celowo nie zostały wykończone mchem, dzięki czemu można je łączyć między sobą, tworząc jednolitą, zwartą powierzchnię - ścianę z mchu.

 

WYMIARY

Panele z mchu dostępne są w standardowych formatach: 50x50cm,a także wykonywane na zamówienie klienta pod wymiar, wyceniane na m2 (metry kwadratowe). Panele pakowane i wysyłane są w kartonach o wymiarach 59x59x9cm. W kartonie mieści się 1 panel.

MONTAŻ

 Panele przeznaczone są do dekoracji wnętrz. Prosta konstrukcja sprawia, że samodzielny montaż jest bardzo łatwy. Mocowanie można wykonać na kilka sposobów. Za pomocą:

- wkrętów

- klejów budowlanych

- taśm mocujących.

Proces montażowy jest bezproblemowy w przypadku każdego typu ściany: od ścian murowanych aż po ściany z płyt g-k.

Istnieje możliwość dowolnego komponowania różnych rodzajów mchu ze sobą w zależności od potrzeb i upodobań klientów.

Środki ostrożności: podczas montażu należy uważać, aby nie naciskać na wnętrze panelu. Może to prowadzić do odkształcenia i uszkodzenia struktury mchu.

 

PIELĘGNACJA

Mech wykorzystany do budowy panelu jest mchem naturalnym pochodzącym z ręcznych zbiorów z legalnych plantacji w Skandynawii Francji. Został zestabilizowany specjalnym roztworem, dzięki któremu zachowuje swój naturalny wygląd i strukturę. Stabilizacja sprawia , że mech nie pleśnieje i nie staje się siedliskiem insektów czy grzybów. W sensie biologicznym nie jest on mchem żywym i nie rośnie. W związku z tym nie wymaga specjalnego nawadniania. Dla zachowania swojej trwałości wymaga jedynie odpowiedniej wilgotności powietrza w przedziale od 40% do 60%. Dodatkowo panele z mchem powinny być lokalizowane w pomieszczeniach z dala od bezpośrednich źródeł ciepła (kaloryfer, kominek) i nienarażane na działanie promieni słonecznych. W okresie grzewczym, gdy w pomieszczeniach powietrze wysusza się zaleca się stosowanie nawilżacza powietrza lub zraszanie mgłą wodną sąsiedztwa mchu*

 

*nie należy pryskać mchu bezpośrednio. Ponadto woda używana do spryskiwania powinna być pozbawiona kamienia.

Zachowanie wymienionych warunków użytkowania pozwoli cieszyć się naturalnym pięknem mchu przez długi czas.

A05
9992 Przedmioty